Szkoła Podstawowa Nr 24 im. Jana Marcina Szancera w Częstochowie

 

Nawigacja

Konkursy Szkolne i Międzyszkolne 2016/2017 Konkursy Szkolne i Międzyszkolne 2015/2016 Konkursy Szkolne i Międzyszkolne 2014/2015 Konkursy Szkolne i Międzyszkolne 2013/2014 Certyfikaty 2013/2014 2012/2013 Konkursy Szkolne i Międzyszkolne Certyfikaty 2012/2013 Certyfikaty 2011/2012 2011/2012 Konkursy Międzyszkolne 2011/2012 Konkursy szkolne

Nasze osiągnięcia

Konkursy Szkolne i Międzyszkolne 2016/2017

         Sprawozdanie z osiągnięć uczniów w roku szkolnym 2016/2017

 

Lp.

Nazwa i ranga konkursu

 

Imię i nazwisko ucznia

Osiągnięcie

 

 

1.

Szkolny Konkurs Plastyczny

,,Prawa dziecka”

Nikola Nowak (2b)

Martyna Orlikowska (2b)

Lena Gruczka (6a), Weronika

Świerczyńska (6a)

Urszula Oprychał (2b)

Mariusz Ledwoń (6b)

 

II miejsce

III miejsce

III miejsce

 

wyróżnienie

wyróżnienie

2.

Szkolny Konkurs Samorządu

Uczniowskiego ,,Świąteczna klasa”

 

Klasa 6b

Klasa 2a i 2b

Klasa 6a

 

I miejsce

wyróżnienie

wyróżnienie

3.

Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Jesienne zamyślenia”

Oliwia Biblis (2b)

Klaudia Patyk (2a)

Nikola Siuda (OEP)

Jan Zasempa (OEP)

Weronika Sałata (2a)

 

I miejsce

I miejsce

II miejsce

wyróżnienie

wyróżnienie

4.

Szkolny Konkurs Matematyczny

 Urszula Oprychał (2b)

 

II miejsce

5.

Szkolny Konkurs Fotograficzny

,,Aktywnie w obiektywie”

 

Julia Nowak (6b)

Maria Jungowska (5b)

Dominika Dudek (6a)

Igor Nowak (6a), Kinga Płaczek (6b)

I miejsce

II miejsce

III miejsce

wyróżnienie

 

6.

Szkolny Konkurs Informatyczny na Prezentację Multimedialną ,,Moje hobby”

 

Kinga Rybak (6a)

I miejsce

7.

Szkolny Turniej Matematyczny

,,Mnożeniowe potyczki”

Ewa Polaczkiewicz (6a), Bartosz Zielonka (6b)

Bartłomiej Janik (4a)

Zuzanna Sałata (6a)

Michał Zieliński (6b)

Ewa Pietrzak (6b)

Weronika Putyra (4a)

 

I miejsce

 

I miejsce

II miejsce

II miejsce

III miejsce

wyróżnienie

8.

Szkolny Konkurs Plastyczny

,,Umilacz czasu”

Marta Małolepsza (6a)

Lena Gruczka (6a), Weronika Świerczyńska (6a)

 

I miejsce

II miejsce

9.

Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej ,,Uratować, znaczy żyć”

 

Maciej Stroński (2b)

I miejsce

10.

Międzyszkolny Konkurs Języka

Angielskiego

Weronika Putyra (4a), Olgierd Zybert (4a)

Kacper Machura (4a)

finaliści

 

wyróżnienie

11.

Międzyszkolna Olimpiada

Matematyczna

Kacper Leks(2b) i Maciej Skroński (2b)

 

 

I miejsce

12.

Międzyszkolny Konkurs Historyczny ,,Drogi do niepodległości”

 

Norbert Baron (6b)

wyróżnienie

13.

Międzyszkolna

Olimpiada Logopedyczna

Drużyna w składzie: Klaudia Patyk (2a), Kacper Leks (2b), Maciej Stroński (2b)`

I miejsce

14.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Choinka”

Weronika Sałata (2a), Alicja Sałata (3a), Zuzanna Sałata (6a)

 

I miejsce

15.

I Powiatowy Turniej Duetów Tanecznych Blachownia 2016 r.

Kategoria 1 – 3:

Cheerleaders: Nikola Nowak (2b), Aleksandra Goszczyńska (3a)

Show dance: Roksana Stasińska (1a), Emilia Stasińska (1a)

Disco dance: Laura Jóźko (3a), Iga Daszyk (3a)

Kategoria 4 – 6:

Cheerleaders: Michalina Polańska (6a), Oliwia Rak (6a)

Show dance: Ewa Ściegienka (4b), Kinga Zielonka (4a)

Disco dance: Ewa Polaczkiewicz (6a)

 

 

I miejsce

 

II miejsce

 

I miejsce

 

 

II miejsce

 

II miejsce

 

II miejsce

16.

III Międzyszkolny Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Drużyna w składzie: Patryk Janiszewski (5a), Mateusz Nita (5b), Hubert Przystański (5a), Patryk Stolarski (5a), Adrian Molędzki (6b), Klaudiusz Krepa (6b), Oktawian Małoszyc (6a), Bartosz Zielonka (6b), Dominik Matysiak (6b)

 

III miejsce

17.

Międzyszkolny Konkurs Kolęd

i Pastorałek

 

Sylwia Knop (6a)

I miejsce

18.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

,,Honorowi obywatele miasta” organizowany w ramach projektu

,,Honorowym obywatelom miasta”

 

Kinga Rybak (6a)

Marta Małolepsza (6a)

III miejsce

wyróżnienie

19.

Ogólnopolski Konkurs Leksykalny

,,Memory Master”

Weronika Putyra (4a), Olgierd Zybert (4a), Dominika Dudek (6a), Ewa Polaczkiewicz (6a)

Kacper Machura (4a)

laureaci II stopnia

 

wyróżnienie

    

   Sprawozdanie z osiągnięć uczniów w II półroczu roku szkolnym 2016/2017

                                  

 

Lp.

Nazwa i ranga konkursu

 

Imię i nazwisko ucznia

Osiągnięcie

 

 

1.

Międzyszkolny Konkurs Piosenki       o Przyjaźni i Miłości

Sylwia Knop (6a)

I miejsce

2.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

,,Zima, zima …”

Zuzanna Kluska (5b)

wyróżnienie

3.

IX Powiatowy Turniej Szkolnych Zespołów Tańca Cheerleaders – Blachownia 2017 rok

Duża formacja klas IV – VI

Duża formacja klas I - III

Mała formacja klas IV – VI

 

I miejsce

 

II miejsce

 

I miejsce

4.

Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Wiosna, wiosna, ach to ty…”

Kategoria I: OEP i klasa pierwsza

 

 

 

 

 

 

Kategoria II: klasy drugie i trzecie

 

 

 

 

Kategoria III: klasy czwarte, piąte i szóste

I miejsce: Jan Zasempa (OEP)

II miejsce: Maja Chmielarz (1a)

III miejsce: Kacper Jędrzejczyk (OEP)

Wyróżnienie: Nikola Siuda (OEP)

I miejsce: Zofia Dudek (3b)

II miejsce Paulina Podsiadlik (3b)

III miejsce: Justyna Stanior (3a)

I miejsce: Wiktoria Kasprzyk (5b)

II miejsce: Izabela Gradzik (4a)

III miejsce: Wiktoria Oberska (6b)

Wyróżnienie: Zuzanna Kluska (5b)

5.

Powiatowy Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

Mikołaj Malczewski (6a)

wyróżnienie

6.

XIV edycja Międzyszkolnego Konkursu Interdyscyplinarnego ,,Europejscy przyjaciele sierotki Marysi”

Ewa Polaczkiewicz, Zuzanna Sałata, Marta Małolepsza

II miejsce

7.

Szkolny Konkurs Czytelniczy ,,Mistrz pięknego czytania”

 

Patrycja Wojdała (1a)

Maciej Stroński (2b)

Oliwia Konarski (2a)

 

Zofia Dudek (3b) i Olgierd Zybert (4a)

Weronika putyra (4a)

Julia Patyk (4b)

 

 

Ewa Pietrzak (6b)

Sylwia Knop (6a)

 

Patryk Janikowski (5a)

Kategoria – klasy I – III:

  • I miejsce,
  • II miejsce,
  • III miejsce.

Kategoria -  klasy III – IV:

  • I miejsce,

 

  • II miejsce,

 

  • III miejsce.

Kategoria -  klasy V – VI:

  • I miejsce,
  • II miejsce,
  • III miejsce.

8.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Kapelusz Pani Wiosny”

Maja Modlińska (2a)

III miejsce

9.

Szkolny Konkurs czytelniczy ,,Historia powstania książki” dla klas szóstych

Weronika Świerczyńska (6a)

Lena Gruczka (6a)

Julia Nowak (6b)

I miejsce

 

II miejsce

III miejsce

10.

I Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Ozdoba wielkanocna”

Marta Małolepsza (6a)

Wyróżnienie (kategoria: technika przestrzenna)

11.

III Międzyszkolne Mistrzostwa Tańca Cheerleaders

Duża formacja I – III

Duża formacja IV – VI

Mała formacja IV - VI

I miejsce

I miejsce

I miejsce

12.

XVI Częstochowskie Spotkanie z Piosenką ,,Kolorowy mikrofon”

Kategoria – klasy 0 – 3 – Kacper Leks (2b)

Kategoria – klasy 4 – 6 – Sylwia Knop (6a)

Wyróżnienie

 

II miejsce

13.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Stroik wielkanocny”

Nikola Nowak (2b)

II miejsce

14.

Szkolny Konkurs Historyczno – Czytelniczy ,,Wojna trojańska i jej bohaterowie”

Wiktoria Kasprzyk (5b)

Zuzanna Sałata (6a)

Kinga Rybak (6a)

I miejsce

II miejsce

III miejsce

15.

Międzyszkolny Logopedyczny Konkurs Plastyczny

Wiktor Joński (6a)

Kacper Leks  (2b)

Igor Nabiałkowski (3a)

III miejsce

wyróżnienia

16.

I edycja

Międzyprzedszkolnego Konkursu Tanecznego

Jędrzejczyk Kacper,

Bugara Julia,

Szczerba Zuzanna,

Siuda Natalia,

Stolarska Roksana,

Płaczek Bartosz,

Janik Natalia,

Deska Olaf,

Krawczyk Diana,

Krawczyk Natalia

 

II miejsce

17.

XV Jubileuszowy

Przegląd Teatrzyków Malucha

Klasa III b i OEP

wyróżnienie

18.

I Powiatowy Konkurs Taneczny ,,Tanecznym krokiem przez świat”

Formacja klas 1 - 3

I miejsce

19.

III Międzypowiatowy Festiwal Tańca – Żarki

Duża formacja cheerleaders klas 4 – 6

Mini formacja cheerleaders klas 4 – 6

Duża formacja cheerleaders klas 1 - 3

Duża formacja dance show klas 4 – 6

Duża formacja dance show klas 1 - 3

I miejsce

 

I miejsce

 

II miejsce

 

II miejsce

 

II miejsce

20.

VI Powiatowy Konkurs Kulinarny ph. ,,Zdrowie na talerzu” w ramach programu edukacyjnego ,,Trzymaj formę”

Weronika Świerczyńska (6a),

Zuzanna Sałata (6a)

III miejsce

21.

Ogólnopolski Konkurs Leksykalny ,,Memory Master”

Ewa Polaczkiewicz (6a)

Bartosz Zielonka (6a)

Wiktoria Kasprzyk (5b)

Weronika Putyra (4a)

 

Kacper Machura (4a)

 

Dominika Dudek (6a)

Karolina Kiedrzyn (5b)

Ewa Ściegienka (4b)

Olgierd Zybert (4a)

Laureat II stopnia

Laureat II stopnia

Laureat II stopnia

Laureat II stopnia

 

Laureat III stopnia

 

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

Wyróżnienie

22.

Miejskie Igrzyska Sportowe

Unihokeja

Uczennice klasy 6a:

Marta Małolepsza., Lena Gruczka., Martyna Kazior., Kinga Rybak., Zuzanna Sałata, Weronika Świerczyńska

 

II miejsce

23.

Międzyszkolne Zawody Sportowe      w Ringo o Puchar Dyrektora Szkoły

Uczniowie z klasy 5a: Hubert Przystalski, Patryk Janikowski, Patryk Stolarski.

Uczennice z klasy 6b: Wiktoria Oberska, Justyna Radkowska, Paulina Zyszczak

II miejsce

24.

Konkurs na Małe Formy Teatralne pod hasłem "Młodość bez uzależnień" Patronat nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa,  Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz Wiceprezydent Andrzej Szewiński

 

Uczniowie klasy 6a

pod kierunkiem p. Moniki Krzaczek

II miejsce

25.

VIII Międzypowiatowy Przegląd Szkolnych Zespołów Tanecznych – Koziegłowy

 

Kategoria klas 1 – 3

Kategoria klas 4 - 6

I miejsce

I miejsce

26.

 Szkolny konkurs czytelniczy dotyczący postaci Marka Kamińskiego w oparciu o książkę Marka Kamińskiego i Elżbiety Zubrzyckiej pt. „Marek – chłopiec, który miał marzenia”

Kinga Rybak (6a)

Dominika Dudek (6a)

Zuzanna Sałata (6a)

I miejsce

II miejsce

III miejsce

27.

Szkolny Konkurs Czytelniczy ,,Historia powstania książki”

Weronika Świerczyńska (6a)

Lena Gruczka (6a)

Julia Nowak (6a)

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

28.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ,,Kangur”

Karolina Kiedrzyn (5b)

Jakub Halabowski (5b)

wyróżnienie

wyróżnienie

29.

Szkolny Turniej Ekologiczny z okazji Dnia Ziemi dla klas 4 - 6

Julia Nowak (6b), Kinga Płaczek (6b), Ewa Polaczkiewicz (6a),  Marta Małolepsza (6a)

Zuzanna Mika(4b), Izabela Małolepsza (4b),

Benjamin Kajzer (4a), Marcelina Biskup (4a)

 

I miejsce

 

 

 

II miejsce

 

III miejsce

30.

Szkolny Konkurs Wiedzy o Polsce

Tomasz Wróbel (4b)

Blanca Wypchlak (5a), Daniel Jeziak (5b)

Ewa Polaczkiewicz (6a)

 

I miejsce

II miejsce

 

III miejsce

31.

Szkolny Konkurs Matematyczny ,,As wśród nas” dla klas 1 – 3

Patrycja Wojdała (1a),  Kacper Leks (2b), Wiktor Kokot (3a)

Joanna Kostecka (1a), Oliwia Konarski (2a), Bartosz Wejman (3a)

Wiktor Joński (1a), Michał Bugara (2b), Justyna Stanior (3a)

 

I miejsce

 

II miejsce

 

 

III miejsce

32.

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas 2 – 3 

Kategoria I: klasy II:

Martyna Orlikowska (2b)

Urszula Oprychał (2b)

Kacper Leks (2b), Paulina Dzidowska (2a)

Kategoria II: klasy III:

Zofia Dudek (3b)

Natalia Soczek (3a)

Mateusz Jędrzejczyk (3b)

Justyna Stanior (3b)

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

 

 

I miejsce

II miejsce

III miejsce

33.

Szkolny Konkurs Wiedzy Ogólnej ,,Już to wiem”

Kacper Kozłowski (2a), Konstanty Dudkiewicz (2b), Milena Rak (3a), Mateusz Jędrzejczyk (3b)

Urszula Oprychał (2b), Maciej Skroński (2b), Cyprian Zarębski (3b), Paulina Podsiadlik (3b), Oskar Gościniak (3a), Wiktor Kokot (3a)

Krystian Wieczorek (3b), Michał Bugara (2b), Krystian Makowski (2a), Nikola Nowak (2b), Bartosz Wejman (3a), Viktoria Kowalczuk (2a)

I miejsce

 

 

 

II miejsce

 

 

 

 

 

III miejsce