Szkoła Podstawowa Nr 24 im. Jana Marcina Szancera w Częstochowie

 

Nawigacja

 • Wyniki konkursu Świąteczna choinka
 • Szkolny Konkurs Ortograficzny

  XVII SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

  21 listopada 2017 roku odbył się XVII Szkolny Konkurs Ortograficzny. Jak co roku został on zorganizowany przez p. Wiolettę Kokott i p. Annę Romianowską. Spośród 12 uczestników z klas gimnazjalnych wyłoniono 4 laureatów. A są to:

  I miejsce: Martyna Frączyńska – kl. IIIb

  II miejsce: Łukasz Rogalski – kl. IIIa

  III miejsce: Antoni Mróz – kl. IIa

                      Maksymilian Kokott – kl. IIa

  Zwycięzcom należą się gratulacje, a wszystkim uczestnikom słowa uznania za odwagę.

 • 8 grudnia 2017 roku w Bibliotece Pedagogicznej Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM w Częstochowie odbył się II Wojewódzki Konkurs „Książka i informacja w erze mediów cyfrowych”. Tematyka konkursu dotyczyła prawa autorskiego, zatem nie należał on do najłatwiejszych. Naszą szkołę godnie prezentowała uczennica klasy IIIb Martyna Frączyńska, która zdobyła III miejsce. Gratulacje!

 • Serdecznie zapraszamy do udziału w VII edycji konkursu plastycznego  dla uczniów klas I -VII
   
  "Świąteczna choinka"
  (edycja rodzinna) 
   
  organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 24 w Częstochowie.
 • Stypendium

  KOMUNIKAT

   

  dotyczący

  STYPENDIÓW SZKOLNYCH

   

   

  Wnioskodawcy zakwalifikowani do pomocy w postaci stypendium szkolnego w roku szkolnym 2017/2018 proszeni są o złożenie oryginałów rachunków i faktur imiennych (dot. zakupów dokonanych w miesiącach od lipca 2017 r. do grudnia 2017 r.) u pedagoga szkolnego do dnia 30 listopada.

   

  Miesięczna wysokość stypendium szkolnego za okres od września 2017 r. do grudnia 2017 r. wynosi 220,00 zł, a wypłata stypendium szkolnego nastąpi do 31 grudnia 2017 r.

   

  Wszelkich dodatkowych informacji w przedmiotowej sprawie udzielają pracownicy Sekcji Usług Środowiskowych i Instytucjonalnych MOPS w Częstochowie: tel. (34) 372-42-04.

 • BUDŻET OBYWATELSKI - wyniki

  smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

  Dziękujemy serdecznie wszystkim ,

  którzy głosowali na wniosek BO nr 135

  "Sprzeciw przeciw wykluczeniu informatycznemu dzielnicy Wyczerpy".

  Nasz wniosek został pozytywnie zweryfikowany i zatwierdzony do realizacji dzięki Waszym głosom.

  Otrzymaliśmy 2709 głosów i szkoła otrzyma kwotę 83 700 zł na nowoczesną pracownię komputerową :-)

  smileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmileysmiley

 • Znam swoje prawa-wyniki
 • Protokół Konkursu "W poszukiwaniu dziwów natury"
 • Ogłoszenie

  Informujemy rodziców i uczniów, że od 1 września 2017 r.  Zmieniają się zasady rozliczenia wpłat za posiłki wydawane w szkole podstawowej.

  Wpłaty za obiady przyjmowane przelewem bezpośrednio na konto bankowe                       budżetu Miasta Częstochowy.

  Wpłaty za obiady należy dokonywać najpóźniej do dnia 15 każdego miesiąca, w którym dziecko otrzymuję posiłki. O wysokości wpłat za dany miesiąc informuje intendent

  Numer rachunku urzędu miasta 23 1030 1104 0000 0000 9314 8001

  Brak wpłat w wyznaczonym terminie spowoduję naliczanie odsetek ustawowych za opóźnienie (M.P. z 2016 r. poz.47)

  Rodzice uczniów, którzy będą chcieli skorzystać z posiłków w stołówce w danym miesiącu zobowiązani są do zapisania ucznia na obiady u intendenta w ostatnim tygodniu miesiąca poprzedzającym żywienie.

   

  Są przyjmowane wpłaty na obiady jednorazowe u intendenta szkoły

 • MŁODZIEŻ DZIECIOM

  24 i 26 października 2017 roku członkowie koła bibliotecznego ze Szkoły Podstawowej nr 24 im. J. M. Szancera w Częstochowie pod opieką nauczyciela bibliotekarza Anny Romianowskiej odwiedzili wychowanków Publicznego Przedszkola nr 25 im. Przyjaciół Kubusia Puchataka oraz Prywatnego Przedszkola „Klub Kubusia Puchatka” w Częstochowie. Wyjście to zapoczątkowało cykl comiesięcznych spotkań pt. „Młodzież dzieciom”. Jest to innowacyjny projekt wpisujący się w ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Nowością jest to, że polega on nie tylko na samym czytaniu. Uczniowie na zajęciach koła dobierają ciekawe teksty, które są punktem wyjścia dla różnorodnych zabaw muzycznych, plastycznych, tanecznych oraz innych zajęć artystycznych, jaki i konkursów czy gier.

     Tematyka spotkań jest różnorodna i ma na celu utrwalenie w świadomości dzieci wartości, tradycji i prawidłowych zachowań, poszerzając przy tym ich wiedzę o świecie.

     Kolejne spotkanie zaplanowane zostało na listopad.

 • TARGI KSIĄŻKI W KRAKOWIE

     27 października 2017 r. odbyły się już 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Na tak wspaniałym kulturalnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli ze Szkoły Podstawowej nr 24 im. J. M. Szancera w Częstochowie. Cztery gimnazjalistki z klasy IIIb pod opieką nauczyciela bibliotekarza Anny Romianowskiej uczestniczyły w różnorodnych atrakcjach przygotowanych na tę okoliczność na dorocznym krakowskim święcie książki.

 • Akademia z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodlegości

 • Konkurs „Gość-Inność”

  KONKURS
  Dobra Strona Świata ogłasza ogólnopolski konkurs na najlepszą
   pracę pt. „Gość-Inność” wykonaną dowolną techniką dla klas 4-6 szkół podstawowych.

  Termin nadsyłania prac jest do 30 listopada 2017 r. (decyduje data stempla pocztowego). Prace można wysyłać w ramach szkoły lub prywatnie.
  Podpisane prace wraz z adresem nadawcy należy wysłać na adres:

  Konkurs „Gość-Inność”
  Fundacja Humanity in Action Polska ul. Konwiktorska 7 lok. 43/7
  00-216 Warszawa
  Najlepsze prace zostaną nagrodzone i wywieszone na stronach internetowych
  www.dobrastronaswiata.com i www.uprzedzuprzedzenia.org

  Puśćcie wodze fantazji!

  MATRONAT:

 • Konkurs Plastyczny "Znam swoje prawa"
 • Ogólnopolska Kampania Białych Serc

  17 października uczniowie klas 6 i 7 SP oraz 2 i 3 Gimnazjum wzięli udział w zajęciach profilaktycznych zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Białych Serc. Zajęcia obejmowały 3 bloki tematyczne:

  1. „Przemoc i agresja w przestrzeni publicznej” oraz „Narkotyki i psi nos” – prowadzenie: Straż Miejska w Częstochowie.
  2. „Melanż. Oczekiwania vs. Rzeczywistość” – prowadzenie: Sekcja Oświaty Zdrowotnej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Częstochowie.
  3. „Samotność dziecka w sieci może prowadzić do sieci uzależnień i cyberprzemocy” – prowadzenie: Robert Majer, doradca Prezydenta Miasta Częstochowy ds. nowych technologii.

   

                                                          

 • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY JESIENNE ZAMYŚLENIA
 • Darmowe przejazdy dla dzieci

  Przypominamy, że od 1 października dzieci w wieku od 0-6 oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zameldowani w Częstochowie (i uczęszczający do częstochowskich szkół) mogą korzystać z nielimitowanych, darmowych przejazdów komunikacja miejską (MPK w Częstochowie). W październiku zainteresowane osoby mogą korzystać z udogodnienia za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej (przedszkolaki za oświadczeniem słownym podróżującego z dzieckiem, dorosłego opiekuna). Do korzystania z ulg po okresie przejściowym, który obowiązuje w październiku, uprawniać będą już tylko zasilone darmowymi doładowaniami bilety elektroniczne. Zasilenie należy ponawiać co 90 dni.

   

  Jak wyrobić i zasilić taki bilet dla naszego dziecka?

   

  • Jeśli uczeń posiada już imienny bilet elektroniczny, to rodzic/opiekun prawny dziecka powinien udać się do jednego z punktów obsługi klienta MPK na terenie miasta i zasilić ten bilet elektroniczny darmowym doładowaniem uprzednio wypełniając gotowy na miejscu druk oświadczenia (obecność dziecka nie jest konieczna, rodzic ze sobą powinien jedynie zabrać własny dokument tożsamości oraz ważną legitymację szkolną dziecka. Rodzic oświadczenie składa jednorazowo, a w późniejszym czasie dziecko może doładowywać swój bilet elektroniczny samodzielnie).

   

  • Jeśli uczeń nie posiada imiennego biletu elektronicznego, to rodzic/opiekun prawny dziecka powinien udać się do jednego z punktów obsługi klienta MPK na terenie miasta i złożyć wniosek o wydanie dla dziecka biletu elektronicznego. Wniosek składa się wraz z oświadczeniem – proste druki obu pism są gotowe do wypełnienia na miejscu (obecność dziecka nie jest konieczna, rodzic ze sobą powinien jedynie zabrać własny dokument tożsamości oraz ważną legitymację szkolną dziecka. Rodzic oświadczenie składa jednorazowo, a w późniejszym czasie dziecko może doładowywać sobie bilet elektroniczny samodzielnie)

   

  • Rodzic wnioskuje o bilet elektroniczny dla dziecka:

   

   - imienny ze zdjęciem dziecka (wówczas w przypadku kontroli dziecko nie musi okazywać legitymacji szkolnej potwierdzającej tożsamość)

   - imienny bez zdjęcia dziecka  (wówczas w przypadku kontroli dziecko będzie zobowiązane okazywać legitymację szkolną potwierdzającą tożsamość).

   

  • Powyższych formalności może dokonać inna osoba dorosła w imieniu rodzica/opiekuna prawnego. Wówczas osoba trzecia okazuje się podczas wizyty w jednym z punktów obsługi klienta MPK na terenie miasta: podpisanym przez rodzica/opiekuna prawnego upoważnieniem do wykonania wspomnianych czynności oraz dokumentem tożsamości rodzica/opiekuna prawnego i własnym.

   

  Przypominamy, że darmowe przejazdy dla dzieci i młodzieży w Częstochowie zostały wprowadzone w drodze Zarządzenia Prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka. Inicjatywa ta wpisuje się w Program „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Ulgi zostały wprowadzone pilotażowo na czas od 1.10.2017r. do 31.12.2018r.

   

  Oprócz powyższych, szereg potrzebnych informacji znajdziemy także w linku http://www.mpk.czest.pl/news/489/jak-skorzystac-z-darmowych-przejazdow-dla-dzieci-i-mlodziezy-sprawdz-szczegoly

   

  Pozdrawiam serdecznie

   

  Maciej Hasik

  Rzecznik prasowy

  MZDiT i MPK w Częstochowie

 • Zdrowie na talerzu
 • Duplikat legitymacji
  Duplikaty legitymacji szkolnej wydajemy po uprzednim dokonaniu wpłaty na 
  rachunek bankowy i wypełnieniu wniosku o wydanie duplikatu legitymacji 
  który znajduję się w sekretariacie szkolny.
  City Bank Handlowy 50 1030 1104 0000 0000 9314 8000
  
  Koszt wyrobienia legitymacji szkolnej wynosi 9,00 zł